Arma 2

Už jen základní fakta berou dech: 225 čtverečních kilometrů světa ne náhodou připomínající českou krajinu, s 50 městy a vesničkami a 326 kilometry vozovek. K tomu 60 unikátních modelů kolových, pásových vozidel, lodí, vrtulníků i letadel a nespočet ručních i stacionárních zbraní přesně evokujících své skutečné protějšky. Zvlášť pozornost na detaily u většiny vozidel je znamenitá, však zejména u vrtulníků je již pouhé sledování jejich letu pastvou pro oči. K tomu přispívají i vesměs poctivě vymodelované kokpity. Kupř. interiér vrtulníku Mi-24 s fungujícím větráčkem je skvěle detailní, nicméně některým jiným palubkám (např. automobily Škoda) již tolik pozornosti věnováno nebylo.

 

Celý tento obsah pak tvůrci vložili do nové kampaně, v níž si zahrajete roli nejprve řadového člena amerického průzkumného oddílu námořní pěchoty Razor, poté jeho velitele a nakonec vlastně i takového generála celé menší armády v jedné osobě – budete-li ovšem chtít. Komando totiž bylo jako předvoj vysazeno v malé postsovětské zemi Černarusi, toho času čelící hrozbě občanské války mezi několika frakcemi. Ruská (sovětská) armáda tak sice i nadále hraje jednu z menších rolí v konfliktu, ale oproti dřívějšku už to není váš hlavní nepřítel, byť protivník k této straně zase nemá tak daleko.
Váš tým zpočátku tvoří pětice vojáků, což značí, že v drtivé většině úkolů budete součástí této skupiny a jen sporadicky vás velení nechá operovat na vlastní pěst. Parťáci zastanou sami moře práce, takže hlavně zpočátku jsem jim jako vyjukaný nováček vůbec nestačil a část rozkazů v pohodě vyřešili beze mě. Podobně se příkladně chovali i jako střelci, pročež jsem většinou mohl jen řídit a mí kolegové si beze všeho většinou dobře poradili s každým rovnocenným protivníkem, na kterého jsme narazili.
Takže při útoku se na ně můžete vesměs spolehnout, byť s krytím už jsou na tom trochu hůře. V Armě je i jedna, dvě kulky smrtící, což jsem poznal nejen na své kůži, ale i na svých spolubojovnících, které jsem tak musel častěji ošetřovat. Později se vám zpřístupní nabídka rozkazů, skrze niž můžete vojákům zadat určený postoj, nicméně bez této berličky mně kamarádi někdy dosti zbytečně umírali.

 

download.cz.hellshare.com/hry-dema/arma2-part1.rar/554497        ( part1 )

+

download.cz.hellshare.com/hry-dema/arma2-part2.rar/555050        ( part2 )

+

download.cz.hellshare.com/hry-dema/arma2-part3.rar/555059        ( part3 )

+

download.cz.hellshare.com/hry-dema/arma2-part4.rar/555075        ( part4 )